Rozwój menedżerów i przywództwa

Skuteczne zarządzanie zespołem: jak być liderem, a nie tylko szefem

Redakcja bloga
Rynek pracownika przechodzi przemianę, która ma na celu powolne zastępowanie władczych i zdystansowanych szefów bardziej elastycznymi i z podobnymi kompetencjami ludźmi. Jak zatem być dobrym liderem i jakie cechy należy spełniać, żeby nadążyć za zmianami na rynku pracy?

Kultura odwagi: Budowanie środowiska wspierającego ryzyko i innowacje

Redakcja bloga
Kreatywność pomaga zachować zdrowie, korzystnie wpływa na komunikację w zespole i jest zaliczana do ważnych czynników rozwijających gospodarkę. W jaki sposób liderzy mogą budować kreatywne zespoły? Przyjrzyjmy się elementom środowiska i dobrym praktykom wspierającym innowacyjność pracowników.

Rozwój top managementu - jakie kompetencje należy uwzględnić?

Redakcja bloga
Dyrektorzy, członkowie zarządów, prezesi i właściciele niosą na sobie ogromną odpowiedzialność kreowania kultury zarządzania w organizacji. Sprawdź listę 19 kompetencji, które warto uwzględnić w projekcie rozwojowym dla top managementu.

3 wyzwania w rozwoju top managementu

Redakcja bloga
Jak pokazują nasze doświadczenia, wyższa kadra zarządzająca o wiele rzadziej niż menedżerowie średniego i niższego szczebla uczestniczy w projektach rozwojowych. Jakie bariery powstrzymują organizacje przed inwestycją w podniesienie ich kompetencji? A może to sam top management unika angażowania się w tym zakresie? 

Jak radzić sobie z konfliktami w zespole: strategie dla menedżerów?

Redakcja bloga
Wszędzie, gdzie występują relacje, prędzej czy później pojawią się sprzeczne interesy. W miejscu pracy są więc one zjawiskiem powszechnym i nieuniknionym. Poznanie ich źródeł oraz efektywne zarządzanie konfliktem w organizacji może jednak przekształcić napięcia w okazje do rozwoju zespołu i poprawy jego efektywności.

Coaching a rozwój kariery pracowników: Jak wspierać ich ścieżki rozwoju?

Redakcja bloga
Według badań Pracuj.pl ponad 90% przedstawicieli pokolenia Z deklaruje, że rozważyłaby zmianę pracy, jeśli pojawiłaby się taka opcja. Oznacza to, że pracodawcy muszą nauczyć się zatrzymywać pracowników, odpowiadając na ich potrzeby. Jednym ze skutecznych narzędzi wspierających firmy w identyfikacji tych potrzeb staje się coaching kariery zawodowej.

Podstawy coachingowego stylu zarządzania: jak to działa i dlaczego jest skuteczne?

Redakcja bloga
W środowisku biznesowym, pełnym innowacji i szybkich zmian, rola menedżera-coacha staje się niezwykle istotna. Jego zadaniem jest nie tylko wsparcie indywidualnego rozwoju pracowników, ale także troska o efektywność pracy i motywację całego zespołu. Jakie cechy powinni posiadać menedżer-coach i dlaczego warto je rozwijać?
1 2 3 11
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram