Rekrutacja i onboarding

Onboarding w różnych typach firm - czym się różni?

Redakcja bloga
Projektowanie harmonogramu wdrożenia wymaga uwzględnienia wielu uniwersalnych aspektów, takich jak złożoność zadań, wielkość organizacji czy ilość wymaganej wiedzy. Jakie znaczenie w tym procesie ma specyfika branży? Czy istnieją różnice między onboardingiem w banku, firmie handlowej czy produkcyjnej?

Onboarding w sieci sprzedaży

Redakcja bloga
Jak wprowadzić nowego pracownika do zespołu sprzedażowego i przygotować go do skutecznej realizacji celów? W jaki sposób pomóc mu wejść w rolę doradcy, który nie tylko rozwieje wątpliwości klienta, ale i wzbudzi w nim zaufanie i sympatię wobec marki? Przyglądamy się procesom onboardingowym w sieciach sprzedaży.

Co to jest onboarding pracownika i jak skutecznie go przeprowadzić?

Redakcja bloga
Onboarding pracownika zarabiającego średnią krajową, kosztuje w Polsce około 40 tysięcy złotych. Dlaczego pracodawcy decydują się na ponoszenie tak wysokich kosztów? Co można zyskać, porządkując proces onboardingowy w firmie i o jakich etapach nie należy zapominać?

Onboarding do organizacji – online czy offline?

Redakcja bloga
Zastanawiasz się, w jaki sposób powitać nowego pracownika w Twojej organizacji? Podpowiadamy, jak wygląda wdrożenie w wydaniu stacjonarnym i wirtualnym oraz jakie cele firmy pomoże zrealizować każda z tych form. Sprawdź, która z nich znajdzie zastosowanie w Twoim przypadku.

Onboarding w firmie produkcyjnej

Redakcja bloga
Aż 75% firm z branży produkcyjnej ma problem z zatrudnieniem nowych pracowników. Dla niemal co drugiej z nich (45%) wyzwaniem jest zrekrutowanie pracowników produkcyjnych. Jak zadbać o to, by w obliczu takich trudności, utrzymać nowo przyjęte osoby w organizacji? Przyglądamy się elementom składowym onboardingu i analizujemy, jak powinien przebiegać.

6 błędów onboardingu do organizacji i na stanowisko

Redakcja bloga
Jak wynika z badań Gallupa, tylko 12% ankietowanych zdecydowanie potwierdza, że ich organizacja świetnie radzi sobie z wdrażaniem nowych osób. Co może zdyskwalifikować firmę w oczach zatrudnionego pracownika?

Wysoka rotacja? Przyjrzyj się procesom onboardingowym

Redakcja bloga
Badania potwierdzają, że w zderzeniu ze źle przeprowadzonym onboardingiem, co trzeci pracownik nie czeka dłużej niż miesiąc, by pożegnać się z pracodawcą. Jak zapobiec wysokiej rotacji w pierwszych miesiącach zatrudnienia? Prezentujemy dwa sposoby na weryfikację procesu wdrożenia.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram