Rozwój osobisty

Asertywność w pracy: Jak rozwijać pewność siebie i skutecznie wyrażać swoje potrzeby?

Redakcja bloga
Ewolucja wykształciła dwa główne typy reakcji na zagrożenie: walcz lub uciekaj. W obliczu konfliktu naturalna jest więc nasza skłonność do agresji lub uległości. Istnieje jednak trzecia postawa, która sprzyja budowaniu pewności siebie i relacji z innymi. Prowadzi nas to do pytania — jak być asertywnym pracownikiem?

Digital wellbeing, czyli jak uzyskać równowagę w sieci i przekuć to na efektywność w pracy?

Redakcja bloga
Prawie ¾ respondentów ankietowanych w badaniu na zlecenie Google przyznało, że korzystając z nowoczesnych technologii brakuje nam samokontroli. Odpowiedzią na przebodźcowanie i pracę w ciągłym rozproszeniu jest digital wellbeing, który pomaga odzyskać równowagę i zwiększyć efektywność pracy.

Co to jest wellbeing? Jakie niesie za sobą korzyści dla Twojej firmy?

Redakcja bloga
Co to jest wellbeing? Dlaczego warto zainteresować się wprowadzeniem wellbeingu w swojej firmie? Jakie działania sprawdzą się w Twojej organizacji i jak zacząć je wdrażać?

Stres na produkcji i w magazynie – jak pomóc pracownikom?

Natalia Strzelecka
Przeciążenie pracą, presja czasu, obciążenia fizyczne, odpowiedzialność za jakość procesu, dbałość o standardy i procedury bezpieczeństwa, uważność na potencjalnie ryzykowne zdarzenia, a do tego – wcale nierzadko – praca w uciążliwych lub szkodliwych warunkach. Czynników stresogennych na produkcji i w magazynach nie brakuje. Jakie mogą mieć konsekwencje i jak je minimalizować?

Niekończące się spotkania i niezapowiedziane wideokonferencje - czyli home office w memach

Redakcja bloga
Internetowa kopalnia wiedzy obfituje w porady jak efektywnie pracować zdalnie i walczyć z przeciwnościami i wyzwaniami, jakie nieuchronnie niesie ze sobą home office. Jednak żadne słowa nie ujmą naszego zbiorowego doświadczenia ostatnich miesięcy tak trafnie, jak twórcy memów. Czego nauczyliśmy się o sobie w tym czasie?

Wciągająca burza mózgów - 4 techniki zespołowego szukania rozwiązań

Redakcja bloga
Gdy pojawia się problem, wymagający opracowanego wspólnie rozwiązania, zwykle schemat jest podobny: umawiamy się, spotykamy, siadamy, generujemy pomysły, wybieramy najlepszy i planujemy jego wdrożenie. Co może pójść nie tak? I jak zagwarantować, że czas poświęcony na zespołową burzę mózgów nie będzie czasem straconym?

Biurko w biurko ze stresem

Redakcja bloga
Według badań „Polacy a stres w pracy i w życiu”, przeprowadzonych przez portal Prezentmarzen.pl, 81% z nas odczuwa stres, w tym niemal co piąty Polak boryka się z nim codziennie, a co dziesiąty – nawet kilka razy dziennie. Stresujemy się ze szkodą dla otoczenia, ale przede wszystkim ze szkodą dla nas i co najgorsze często to bagatelizujemy. Jak rozróżnić motywujące napięcie od wyniszczającego zdenerwowania?
1 2 3 6
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram