Rozwój osobisty

Stres na produkcji i w magazynie – jak pomóc pracownikom?

Natalia Strzelecka
Przeciążenie pracą, presja czasu, obciążenia fizyczne, odpowiedzialność za jakość procesu, dbałość o standardy i procedury bezpieczeństwa, uważność na potencjalnie ryzykowne zdarzenia, a do tego – wcale nierzadko – praca w uciążliwych lub szkodliwych warunkach. Czynników stresogennych na produkcji i w magazynach nie brakuje. Jakie mogą mieć konsekwencje i jak je minimalizować?

Niekończące się spotkania i niezapowiedziane wideokonferencje - czyli home office w memach

Redakcja bloga
Internetowa kopalnia wiedzy obfituje w porady jak efektywnie pracować zdalnie i walczyć z przeciwnościami i wyzwaniami, jakie nieuchronnie niesie ze sobą home office. Jednak żadne słowa nie ujmą naszego zbiorowego doświadczenia ostatnich miesięcy tak trafnie, jak twórcy memów. Czego nauczyliśmy się o sobie w tym czasie?

Wciągająca burza mózgów - 4 techniki zespołowego szukania rozwiązań

Redakcja bloga
Gdy pojawia się problem, wymagający opracowanego wspólnie rozwiązania, zwykle schemat jest podobny: umawiamy się, spotykamy, siadamy, generujemy pomysły, wybieramy najlepszy i planujemy jego wdrożenie. Co może pójść nie tak? I jak zagwarantować, że czas poświęcony na zespołową burzę mózgów nie będzie czasem straconym?

Biurko w biurko ze stresem

Redakcja bloga
Według badań „Polacy a stres w pracy i w życiu”, przeprowadzonych przez portal Prezentmarzen.pl, 81% z nas odczuwa stres, w tym niemal co piąty Polak boryka się z nim codziennie, a co dziesiąty – nawet kilka razy dziennie. Stresujemy się ze szkodą dla otoczenia, ale przede wszystkim ze szkodą dla nas i co najgorsze często to bagatelizujemy. Jak rozróżnić motywujące napięcie od wyniszczającego zdenerwowania?

Work-life blending zamiast "równowagi"

Redakcja bloga
Im bardziej zagłębić się w tematykę work-life balance, tym wyraźniej słychać głosy, że koncepcja ta – a raczej jej potoczne i dość dosłowne zrozumienie – nie zdała egzaminu w zderzeniu z rzeczywistością XXI wieku. Jaką mamy alternatywę?

Self-paced training - rozwój we własnym tempie

Natalia Strzelecka
Działania z zakresu rozwoju pracowników już dawno wykroczyły poza świadczenie standardowych usług szkoleniowych. Gdy mowa o współczesnym podejściu, coraz częściej zwraca się uwagę nie tylko na przekazywanie wiedzy poprzez nowoczesne, intuicyjne formy, ale i budowanie pozytywnego doświadczenia uczestników. Co więcej, w dzisiejszych czasach dostosowujemy zarówno formy przekazywania wiedzy oraz trenowania nowych umiejętności, jak i sposób ich udostępniania. Jaką rolę odgrywa w tym self-paced training?

"Podsumowując", czyli jak przekuć dyskusję w działania

Redakcja bloga
Kilka godzin rozmów, litry wypitej kawy, setki rzucanych pomysłów i inspiracji, a potem… no właśnie. Jak przerodzić owocne spotkanie biznesowe lub „burzę mózgów” w realny plan działania? Zanim zaczniemy działać, warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie podsumowanie.
1 2 3 6
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram