Blog PROFES

Onboarding w firmie produkcyjnej

Redakcja bloga
Aż 75% firm z branży produkcyjnej ma problem z zatrudnieniem nowych pracowników. Dla niemal co drugiej z nich (45%) wyzwaniem jest zrekrutowanie pracowników produkcyjnych. Jak zadbać o to, by w obliczu takich trudności, utrzymać nowo przyjęte osoby w organizacji? Przyglądamy się elementom składowym onboardingu i analizujemy, jak powinien przebiegać.

Digital wellbeing, czyli jak uzyskać równowagę w sieci i przekuć to na efektywność w pracy?

Redakcja bloga
Prawie ¾ respondentów ankietowanych w badaniu na zlecenie Google przyznało, że korzystając z nowoczesnych technologii brakuje nam samokontroli. Odpowiedzią na przebodźcowanie i pracę w ciągłym rozproszeniu jest digital wellbeing, który pomaga odzyskać równowagę i zwiększyć efektywność pracy.

Co to jest wellbeing? Jakie niesie za sobą korzyści dla Twojej firmy?

Redakcja bloga
Co to jest wellbeing? Dlaczego warto zainteresować się wprowadzeniem wellbeingu w swojej firmie? Jakie działania sprawdzą się w Twojej organizacji i jak zacząć je wdrażać?

6 błędów onboardingu do organizacji i na stanowisko

Redakcja bloga
Jak wynika z badań Gallupa, tylko 12% ankietowanych zdecydowanie potwierdza, że ich organizacja świetnie radzi sobie z wdrażaniem nowych osób. Co może zdyskwalifikować firmę w oczach zatrudnionego pracownika?

Wysoka rotacja? Przyjrzyj się procesom onboardingowym

Redakcja bloga
Badania potwierdzają, że w zderzeniu ze źle przeprowadzonym onboardingiem, co trzeci pracownik nie czeka dłużej niż miesiąc, by pożegnać się z pracodawcą. Jak zapobiec wysokiej rotacji w pierwszych miesiącach zatrudnienia? Prezentujemy dwa sposoby na weryfikację procesu wdrożenia.

5 nieoczywistych elementów do uwzględnienia w onboardingu

Redakcja bloga
Co powinniśmy uwzględnić w planie onboardingu? Jakie informacje mogą okazać się przydatne dla nowego pracownika w pierwszych dniach jego zatrudnienia? Identyfikujemy 5 (i jeden dodatkowy) nieoczywistych tematów, wartych rozważenia.

Efektywnościowe myślenie pracowników – to też można rozwijać

Maryla Korczyńska
Świadomość uczestniczenia w większym procesie, identyfikowanie i eliminowanie marnotrawstw, skuteczniejsze panowanie nad celami, odważne korzystanie z własnej sprawczości – to tylko kilka przykładów, jak w praktyce przejawia się efektywnościowe myślenie u pracowników. Dlaczego i jak warto je rozwijać?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram