hello world!

Onboarding do organizacji

Zadbaj o pozytywne doświadczenia pracowników już od pierwszych dni zatrudnienia i wesprzyj ich w jak najlepszym zrozumieniu i utożsamieniu się z wartościami i kulturą Twojej firmy. Wzbogać proces wdrożenia do organizacji o wciągające formy.
ZAPYTAJ O OFERTĘ
Onboarding do organizacji - oferta Profes

Wdrożenie do organizacji w dwóch odsłonach

Angażujący event onboardingowy czy dedykowane szkolenie e-learningowe, oparte na storytellingu? Sprawdź, która forma wdrożenia sprawdzi się lepiej w Twojej organizacji.
Stacjonarny event onboardingowy - oferta Profes

Stacjonarny event onboardingowy

Ułatw nowym pracownikom wejście w świat Twojej organizacji i zrozumienie stojących za nią wartości, ludzi i procesów.

Wdrożenie w formie stacjonarnej to idealne rozwiązanie, wspierające integrację nowych osób i ich utożsamienie się z kulturą organizacyjną oraz wartościami firmy. 
Szkolenie w formie eventu umożliwia przedstawienie ważnych informacji, takich jak zakres działalności, przewagi konkurencyjne czy przebieg kluczowych procesów w postaci zajmujących aktywności i interakcji z innymi członkami grupy. Przeprowadzone w ten sposób wdrożenie przede wszystkim zbuduje przywiązanie nowych pracowników do Twojej organizacji, zapewni im poczucie bezpieczeństwa i wzmocni w nich odpowiedzialność za osiąganie wspólnych celów.

ZAPYTAJ O TĘ FORMĘ
E-learningowe szkolenie onboardingowe - oferta Profes

E-learningowe szkolenie onboardingowe

Zaangażuj nowych pracowników w poznawanie Twojej organizacji, dzięki interaktywnym, e-learningowym szkoleniom.

Wdrożenie w formie online’owej ubieramy w formę wciągającego szkolenia, dostępnego dla nowo zatrudnionych osób z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Wykorzystanie storytellingu i osadzenie narracji w rzeczywistości Twojej organizacji ułatwi pracownikom utożsamienie się z przedstawianymi informacjami, sytuacjami, przykładami. Samodzielne przechodzenie przez kolejne etapy wdrożenia w towarzystwie wirtualnych bohaterów przywodzi na myśl przygodę, której ukończenie pozwala na zdobycie wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia pracy.

ZAPYTAJ O TĘ FORMĘ

Onboarding do organizacji? Zacznijmy od rozmowy

Aby zaprojektować skuteczny proces wdrożenia do organizacji dla nowych pracowników, najpierw to my musimy doskonale poznać Twoją firmę, jej specyfikę, strategię, zasady, procesy i przewagi. Wiedza ta pozwoli nam dobrać najlepsze formy dla przedstawienia informacji, dzięki którym nowo zatrudnione osoby wejdą do Twojej organizacji z poczuciem zrozumienia dla Waszych planów, celów i wartości, jakimi kierujecie się na co dzień.

Umów się na rozmowę na temat uporządkowania procesów onboardingowych w Twojej organizacji. Opowiedz nam o Twoich oczekiwaniach i potrzebach, a my zaprojektujemy dla Ciebie najtrafniej dopasowaną koncepcję wdrożenia.

UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ
Onboarding do organizacji? Zacznijmy od rozmowy - oferta Profes

Kroki, przez które wspólnie przejdziemy:

Krok 1

Otrzymujemy Twoje zapytanie ofertowe

Krok 2

Rozmawiamy na temat Twoich potrzeb, celów i oczekiwań względem onboardingu

Krok 3

Analizujemy uzyskane informacje i wnioski z rozmowy

Krok 4

Przygotowujemy dla Ciebie ofertę ze wstępną koncepcją wdrożenia

Krok 5

Omawiamy ofertę i odpowiadamy na Twoje dodatkowe pytania

Krok 6

Wspieramy Cię w doborze argumentów i przedstawieniu koncepcji decydentom

Co mówią nasi Klienci o wsparciu PROFES w zakresie onboardingu do organizacji?

Sprawdź opinie zawarte w ankietach poszkoleniowych i referencje naszych Klientów

„Proces wdrożenia dotychczas realizowany stacjonarnie, po przeniesieniu częściowo do sfery wirtualnej, zachował swój integrujący charakter, tak aby nowy pracownik poczuł się zauważony, doceniony i przywitany przez społeczność firmy. (…) Zespół PROFES bardzo dobrze zrozumiał założenia i cele projektu, osadzając je w atrakcyjnej dla pracowników formie, która wzmacnia ich poczucie indywidualnego wpływu na realizację strategii naszej organizacji.”

Anna Sudnik, Dyrektor Centrum HR i Usług Wsparcia 
MPWiK S.A. we Wrocławiu

„Uwielbiam ten moment, gdy dociera do nas koncepcja do kolejnego modułu i następuje chwila napięcia, co wymyśliliście tym razem”

Klientka koordynująca realizację cyklu e-learningowych szkoleń onboardingowych

„Nauczyłam się wielu rzeczy – lepiej poznałam markę i historię firmy, rozszerzyłam wiedzę na temat produktu, ale też dowiedziałam się, jak zainteresować i obsłużyć dobrze Klienta”

Uczestniczka eventu onboardingowego
„Spotkanie z Marką”

„Jasne i klarowne szkolenie. Profesjonalizm w 100%. Doceniam przede wszystkim otwartość i przyjazne nastawienie trenerów, ciepłą atmosferę, poznanie marki i jej wartości. Warte zapamiętania!”

Uczestnik eventu onboardingowego

„Bardzo pozytywne doświadczenie, ogromne emocje, za które dziękuję! Otworzyłem się na Markę i nauczyłem innego podejścia do sprzedaży/Klienta”

Uczestniczka eventu onboardingowego
„Spotkanie z Marką”

Zaufali nam

Dołącz do grona marek, dla których mieliśmy przyjemność wspierać w zakresie onboardingu

Co wyróżnia nasze projekty onboardingowe?

Sprawdź trzy argumenty, dlaczego warto zaufać nam w zakresie onboardingu do organizacji.

Pozytywne doświadczenia pracowników

Projektujemy nasze aktywności, mając na uwadze przede wszystkim ich wpływ na budowanie pozytywnych doświadczeń nowych pracowników oraz wzmacnianie w nich poczucia bezpieczeństwa i przynależności. Zapewnienie przyjaznej atmosfery już od pierwszych dni zatrudnienia, ułatwia im nabywanie nowej wiedzy i poznawanie pracodawcy.

Nieszablonowe podejście do tematu

Łamiemy schematy, wymyślamy, testujemy, odwracamy do góry nogami, zaskakujemy – wszystko po to, by wiedza, jaką powinni pozyskać Twoi nowi pracownicy, została poddana w nieoczekiwany, zachęcający ich do nauki sposób. Lubimy angażować różne zmysły, zapraszać do interakcji i oddawać uczestnikom inicjatywę, tak aby wdrożenie odbywało się poprzez ich pełną aktywność i doświadczanie.

Dogłębne poznanie Twojej organizacji

Lubimy mówić, że na czas trwania projektu rozwojowego, stajemy się dodatkowym działem Twojej organizacji, Twoim +1. W ramach wsparcia onboardingu, staramy się jak najpełniej zrozumieć specyfikę Twojej firmy i wartość, jaką chcecie oferować swoim pracownikom. Ta wiedza jest dla nas podstawą, by opracować skuteczny proces wdrożenia, który zapewni uzyskanie takiego rezultatu, jakiego oczekujesz.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie branże mogą skorzystać ze wsparcia PROFES w zakresie onboardingu do organizacji?

Nasze wsparcie oferujemy każdej organizacji, bez względu na branżę, w której funkcjonuje. Mamy doświadczenie m.in. w projektowaniu procesów onboardingowych zarówno marek działających w oparciu o sieci sprzedaży (onboarding jako wejście pracownika w rolę ambasadora marki w relacji z Klientem), jak i firm z sektora produkcyjnego czy logistycznego (onboarding wspierający budowanie w pracowniku poczucia bycia częścią większego procesu).

Nie wiem, która forma będzie lepsza dla mojej organizacji. Jak mam podjąć decyzję?

Zaczniemy od rozmowy, podczas której nasz Konsultant Zarządzający przedstawi Ci zalety i zastosowania każdej z form, a następnie pomoże podjąć Ci decyzję. Właściwe rozpoznanie potrzeb Twojej organizacji i celów, jakie stawiacie przed projektem onboardingowym, ułatwi wspólne dokonanie wyboru najlepszego rozwiązania.

Jakie zaangażowanie po mojej stronie będzie konieczne?

Zaangażowanie klienta jest ważne zarówno na etapie przygotowania, jak i późniejszej realizacji projektu. Na etapie przygotowania, niezbędne jest dostarczenie wszelkich niezbędnych materiałów do opracowania treści onboardingowych (charakterystyka firmy, dokumenty wewnętrzne dot. wartości, misji, wizji, celów, polityki HR, itp., materiały zdjęciowe, wideo, itd.). Na etapie realizacji, kluczowa z naszej perspektywy jest sprawna komunikacja i udzielanie feedbacku, wspierającego nas w utrzymaniu odpowiedniego kierunku działania.

Napisz do nas!

  • oferowania produktów i usług PROFES sp. z o.o. sp. k. bezpośrednio (marketing bezpośredni), w tym przesyłania informacji handlowych, dobierania ich pod kątem prezentowanych przeze mnie potrzeb, umożliwienia otrzymywania newslettera i wykorzystywania jego funkcjonalności, marketingu w wyszukiwarkach internetowych, pozycjonowania i optymalizacji na stronach www oraz na przetwarzanie przez PROFES sp. z o.o. sp. k. pozyskanych w ten sposób moich danych osobowych (adres-email, imię i nazwisko, telefon, firma przedsiębiorcy, stanowisko służbowe) w tych celach.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania informacji handlowej.
  • Więcej informacji w Klauzuli informacyjnej i Polityce Prywatności.

  Poczytaj więcej na temat wsparcia onboardingu:

  E-learning w onboardingu
  Z szacunków PROFES wynika, że ukryte koszty związane z niewłaściwie przeprowadzonym procesem wdrożenia pracownika, mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Szczególnie w przypadku firm o rozległej strukturze, dużym zróżnicowaniu stanowisk czy zaawansowanych procesach technologicznych, pierwsze miesiące zatrudnienia będą miały ogromny wpływ na efektywność nowego pracownika i zrozumienie stawianych przed nim wymagań. Równie ważne będzie…
  Czytaj dalej
  5 nieoczywistych elementów do uwzględnienia w onboardingu
  Obszary działalności i elementy strategii firmy, misja, wizja i ważne dla organizacji wartości, procedury czy zasady BHP – gdyby pokusić się o określenie podstawowego minimum zakresu wdrożenia do organizacji, te elementy miałyby dużą szansę, aby się w nim znaleźć. Co jeszcze powinniśmy uwzględnić w planie onboardingu? Jakie informacje mogą okazać…
  Czytaj dalej
  6 błędów onboardingu do organizacji i na stanowisko
  Onboarding nowego pracownika do firmy i na stanowisko nierzadko obarczony jest licznymi błędami. Jak wynika z badań Gallupa, tylko 12% ankietowanych zdecydowanie potwierdza, że ich organizacja świetnie radzi sobie z wdrażaniem nowych osób[1]. Co może zdyskwalifikować firmę w oczach zatrudnionego pracownika? Powszechne, podstawowe błędy procesu wdrażania łatwo zidentyfikować. To np.:…
  Czytaj dalej
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram