Wellbeing pracowników – coś więcej niż kolejna moda
Natalia Strzelecka
Jesteśmy przepracowani. Jesteśmy przebodźcowani. Jesteśmy przeciążeni. Aż 8 na 10 z nas odczuwa zmęczenie, u 42% występują związane z tym dolegliwości bólowe, a dla 41% czas wolny i odpoczynek nie wystarcza, by się zregenerować. To nasza nowa rzeczywistość, w której pracodawcy muszą poczuć się do odpowiedzialności i ujrzeć w wellbeingu coś więcej niż chwilowo modne słowo.
Rozwój w rękach pracownika - czy to może się udać?
Artur Olszewski
Z badań Pracuj.pl wynika, że aż 46% organizacji zapytanych o obszar szkoleń i rozwoju, przyznaje, że „kładzie nacisk na samodzielność i inicjatywę pracowników” w tym zakresie. Czy oddanie sterów pracownikom ma sens? Jaką rolę powinien odgrywać w tym układzie menedżer?
Popularność e-commerce i zwiększenie zapotrzebowania na usługi transportowe przyczyniły się do szybkiego wzrostu firm logistycznych, z których wiele nie było na to gotowych. W efekcie duże organizacje, które skorzystały z sytuacji rynkowej, dziś niczym kolos na glinianych nogach. Jak zmierzyć się z taką sytuacją?
Redukcja etatów w firmie – jak zadbać o tych, którzy zostają?
Maryla Korczyńska
Zwolnienia w organizacji nie pozostają bez wpływu na członków zespołu, których nie dotyczy to wprost. Widmo utraty pracy może powodować lęk i obniżenie motywacji. Jak sobie z tym poradzić? Podpowiadamy, jak menedżer może zadbać o poczucie bezpieczeństwa swoich pracowników.
Zadaniowość organizacji – kiedy staje się problemem?
Maryla Korczyńska
Raporty z badań efektywności przywódczej LEA jasno pokazują, że nastawienie Menedżerów na realizację zadań, dominowanie, efektywność są dużo silniejsze niż nastawienie na ludzi. Czy ten „kult osiągania wyników” firmy może paradoksalnie stać na drodze jej rozwoju?
Kto jest odpowiedzialny za efekt działań rozwojowych?
Maryla Korczyńska
Trener? Nie. Firma szkoleniowa? Nie. HR? Nie. Uczestnik? Nie. Choć może słuszniej byłoby potrzymać Cię w niepewności i odpowiedzieć na tytułowe pytanie dopiero w połowie artykułu, to jednak dużo ciekawsze niż „kto?” wydaje się być „dlaczego?”. To Menedżer (bezpośredni przełożony) jest odpowiedzialny za efekt działań rozwojowych, w których biorą udział jego podwładni. Z jakich powodów?
Z kim rozmawiać na temat potrzeb rozwojowych pracowników?
Maryla Korczyńska
Jeśli planujesz realizację projektu rozwojowego i zdecydujesz się na zaangażowanie w to firmy doradczo-szkoleniowej, musisz wiedzieć, że jednym z pierwszych pytań, jakie usłyszysz będzie pytanie o potrzeby Uczestników projektu. Aby uzyskać odpowiedź, konieczna będzie rozmowa z kilkoma wiarygodnymi źródłami informacji wewnątrz Twojej organizacji. O kim mowa?