Na liczniku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy widnieje już zawrotna kwota 127 495 626 zł. Z dumą ogłaszamy, że zwycięzca tegorocznej aukcji PROFES dołożył do tego wyniku swoją ""cegiełkę"" (choć trafniej byłoby ją nazwać pokaźną cegłą) w wysokości 1900 zł! 

Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak powiedziała Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP:

Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych. [1]

Choć wiemy, jak trudny był to rok dla wszystkich przedsiębiorców, ogromnie cieszy nas, że nasza WOŚP-owa tradycja w PROFES przetrwała. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę zwycięzcy, ale i tych, którzy pomogli nam nagłośnić naszą licytację.

Źródło:

[1] https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/znamy-temat-29-finalu-wosp?fbclid=IwAR1BUk51ahpyNhvOv7Uo3k2Qs3e57PikI_hh17ZTaTSWF71zmmrnke-9jUw