/Zarzadzanie_talentami.html Zarządzanie talentami

HRM

Zarządzanie talentami

Gdyby ludzie robili wszystko to, do czego są zdolni, nieustannie sami siebie by zadziwiali
Thomas Edison

Zarządzanie talentami, obok zarządzania efektywnością i wspierania równowagi między życiem zawodowym a osobistym, uznaje się za jedno z trzech głównych wyzwań strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi1.

Rolą organizacji staje się dziś sterowanie rozwojem potencjału pracowników, tak by byli oni w stanie stawiać czoła rosnącym wymaganiom biznesu. Dzięki właściwemu zarządzaniu talentami osiągnięcie wyżej wspomnianego celu staje się znacznie łatwiejsze.

Programy Rozwoju Talentów

Nasi konsultanci we współpracy z Zarządem i Działem HR projektują poszczególne etapy selekcji i realizacji programu dla Talentów. Celem takiego działania jest określenie pewnych procedur, dzięki którym zarządzanie talentami i kompetencjami pracowników nie tylko przyniesie zadowalające efekty, ale też stanie się łatwiejszym zadaniem.

Projektując indywidualne Programy Rozwoju Talentów, dopasowujemy poszczególne działania do potrzeb i możliwości organizacji. Dbamy o to, by programy obejmowały 6 kluczowych obszarów:
program rozwoju talentow, rozwoj talentowKażdy kolejny, wdrożony wspólnie z Klientem Program Rozwoju Talentów w organizacji, jest potwierdzeniem, iż dzięki podjętym działaniom:

  • tworzymy warunki do optymalnego spożytkowania kompetencji i talentów na rzecz danej firmy
  • budujemy i wspieramy rozwój organizacji stale uczącej się
  • dbamy o przepływ dobrych praktyk w rozproszonej strukturze firmy
  • wpływamy na poziom motywacji i zaangażowania pracowników
  • wspieramy budowanie organizacji opartej na coachingu i mentoringu
  • integrujemy pracowników, oraz
  • przygotowujemy pracowników do objęcia różnych funkcji/stanowisk w organizacji.

Wpisana w program informacja zwrotna zabezpiecza ryzyko utracenia cennych pracowników z potencjałem, którzy nie zakwalifikowali się do programu. Uczestnikom Programu Rozwoju Talentów wskazuje ona konkretne możliwości rozwojowe w strukturach organizacji i umożliwia rozwój kompetencji.

 


1 ACCA – Association of Chartered Certified

Zapytaj o ofertę

* - pola wymagane

Proszę wypełnić wymagane pola.
Formularz został wysłany, dziękujemy.

"Projekt cechował się dobrym rozeznaniem firmy PROFES® i trenerów w specyfice pracy naszych handlowców. (...) poznane techniki są do zastosowania przez Pracowników "od razu"."

Henryk Pohl
National Sales Manager IREKS PROKOPOWICZ Sp. z o.o.

"Działania szkoleniowo-doradcze PROFES przyczyniły się do wzrostu kompetencji pracowników Dr. Max i usystematyzowania procesu opieki nad Pacjentem dzięki wdrożeniu Dobrych Praktyk."

Ilona Kidawa-Wysocka
Dyrektor Personalny Dr. Max

"W wyniku szkoleń wypracowaliśmy standardy, dzięki którym, po raz pierwszy, uzyskaliśmy bardzo dobre rezultaty podczas Audytu Kaizen organizowanego w naszej międzynarodowej grupie."

Adam Jankowski
Controller Prokurent Zehnder Group Bolesławiec