Rozwój menedżerów i przywództwa

Zastosowanie coachingowych pytań mocnych: przykłady i wskazówki

Redakcja bloga
Pytania to jedno z najważniejszych narzędzi coacha. Wbrew pozorom, ich konstruktywne formułowanie wcale nie jest łatwe. Jak zadawać mocne pytania w coachingu i których sformułowań warto unikać?

5 najczęstszych wyzwań zarządczych mistrzów i brygadzistów

Redakcja bloga
Na pytanie „czym się zajmujesz?”, mistrzowie i brygadziści często odpowiadają „wszystkim” - jak pokazują jednak nasze doświadczenia, wciąż mało w tym „wszystkim” kierowania ludźmi. Jakie wyzwania należy więc wziąć pod uwagę, aby przygotować pracowników niższego dozoru do objęcia roli zarządczej?

Rozwój mistrzów i brygadzistów – jak diagnozować ich potrzeby i brakujące kompetencje?

Maryla Korczyńska
Poznanie specyfiki pracy mistrzów i brygadzistów, diagnoza ich potrzeb i brakujących kompetencji, weryfikacja stawianych im oczekiwań i trudności, z jakimi się mierzą – dobrze przeprowadzony etap przygotowania projektu zadecyduje o tym, na ile trafne i skuteczne okażą się zaproponowane formy i zakresy rozwojowe. Co warto uwzględnić na etapie diagnozy i kto powinien w niej uczestniczyć?

Efektywnościowe myślenie pracowników – to też można rozwijać

Maryla Korczyńska
Świadomość uczestniczenia w większym procesie, identyfikowanie i eliminowanie marnotrawstw, skuteczniejsze panowanie nad celami, odważne korzystanie z własnej sprawczości – to tylko kilka przykładów, jak w praktyce przejawia się efektywnościowe myślenie u pracowników. Dlaczego i jak warto je rozwijać?

Rozwój brygadzistów i mistrzów – czy tylko szkolenia?

Maryla Korczyńska
Projekty rozwojowe zorientowane na podnoszenie kompetencji brygadzistów i mistrzów nie muszą ograniczać się wyłącznie do klasycznych szkoleń. Dużo lepsze rezultaty przynoszą zróżnicowane, uzupełniające się formy, bazujące na wspólnej pracy uczestników i wymianie doświadczeń oraz dobrych praktyk. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

12 książek współczesnego menedżera

Redakcja bloga
W świecie kruchym, niespokojnym, nieliniowym i niezrozumiałym, potrzeba nam zdolności do adaptacji, odporności, dążenia do przejrzystości i zrozumienia. A nade wszystko – nastawienia na nieustanny rozwój. Sprawdź 12 książek, które pomogą Ci rozwinąć współczesne kompetencje menedżerskie.

Rozwój mistrzów i brygadzistów - jakie kompetencje należy uwzględnić?

Maryla Korczyńska
Choć brygadziści i mistrzowie reprezentują najniższy szczebel kadry kierowniczej, ten poziom zarządczy jest jednym z trudniejszych do realizacji. Jakie kompetencje będą niezbędne na tych stanowiskach?
1 2 3 10
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram