Szkolenia dla pracowników - efekty dla biznesu. Jak i kiedy mierzyć rentowność działań rozwojowych?

Maryla Korczyńska by Maryla Korczyńska · 14 lipca 2020

Im bardziej poszerza się wachlarz dostępnych na rynku działań rozwojowych, atrakcyjnych zarówno z perspektywy działów HR, jak i potencjalnych uczestników, tym głośniej wybrzmiewają pytania o to, czy inwestycja w tego typu aktywności jest z punktu widzenia organizacji opłacalna i czy ma szansę się zwrócić. Choć kwestia efektywności wydaje się być naturalnie kluczowa, nasze obserwacje dowodzą, że wciąż poświęca się jej zbyt mało uwagi. Dlaczego?

HR i kultura organizacji Szkolenia online kontra webinary - czy warto rozwijać zdalnie i jak to robić efektywnie?

Szkolenia online kontra webinary - czy warto rozwijać zdalnie i jak to robić efektywnie?

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 12 maja 2020

Brak pewności ile jeszcze przyjdzie nam się mierzyć ze skutkami pandemii, przyczynia się do stawiania ważnych pytań: czy warto czekać na powrót do „poCOVIDowej” rzeczywistości? A może słuszniej jest działać już teraz i dostosować się do nowych warunków – wiedząc, że rzeczywistość jaką pamiętamy, nie będzie już taka sama? Ubierając je w kontekst HR, pytamy: wstrzymywać budżet rozwojowy, czekając na możliwość bezpiecznego powrotu na salę szkoleniową? Czy identyfikować nowe wyzwania i przygotować pracowników na ich nadejście już dziś?

HR i kultura organizacji Zrobić swoje i mieć z głowy - czyli kilka słów o postawach pracowniczych

Zrobić swoje i mieć z głowy - czyli kilka słów o postawach pracowniczych

Krzysztof Gwozdek by Krzysztof Gwozdek · 21 maja 2019

Mija trzydzieści lat gospodarki wolnorynkowej w Polsce. W tym czasie nasza rzeczywistość zmieniła się nie do poznania. O aspektach i efektywności tych zmian pisane są książki i toczone debaty. W tym artykule rzucimy okiem na postawy pracownicze.

HR i kultura organizacji Co zyskujesz dzięki szkoleniom?

Co zyskujesz dzięki szkoleniom?

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 16 maja 2019

Choć szkolenia biznesowe cieszą się coraz większą popularnością, wciąż jest to temat, o którym można wiele powiedzieć. Jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ile można zyskać inwestując w szkolenia zarówno dla swoich podwładnych, jak i dla samego siebie. Z jakimi korzyściami wiąże się uczestnictwo w szkoleniach? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

HR i kultura organizacji Różne podejścia do kwestii rozwoju

Różne podejścia do kwestii rozwoju

Krzysztof Gwozdek by Krzysztof Gwozdek · 16 kwietnia 2019

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jakie jest typowe podejście do rozwoju. Różni ludzie w różnych firmach podchodzą bardzo różnie. Spotykam w swojej pracy tych, dla których rozwój jest absolutnym priorytetem i pracodawca jest tym lepszy, im bardziej ten rozwój wspiera. Znam też takich, którzy przez wiele lat nie uczynili żadnego postępu. O czym więc piszę? O dostrzeganych trendach.

HR i kultura organizacji E=W*U*S, czyli przepis na efektywność działań rozwojowych

E=W*U*S, czyli przepis na efektywność działań rozwojowych

Maryla Korczyńska by Maryla Korczyńska · 04 kwietnia 2019

W ostatnim okresie kilkukrotnie usłyszałam od Klientów pytanie dotyczące realizowanego projektu rozwoju kompetencji pracowników: „Jaki będę mieć zwrot z inwestycji?” Odpowiadałam przewrotnie: „Jaki Państwo zechcą” albo „To od Państwa zależy”.

HR i kultura organizacji Jak przetłumaczyć

Jak przetłumaczyć "rozwój" na język biznesu?

Artur Olszewski by Artur Olszewski · 06 marca 2019

Jedna z sieci dealerskich samochodów marki premium, w ramach procesu wyboru dostawcy programów rozwojowych, zadała potencjalnym kandydatom pytanie: Jak spowodować, by w szkoleniach uczestniczyli pracownicy punktów dealerskich? Pojawia się  tutaj jednak pewne utrudnienie: rezultat ten należy uzyskać bez możliwości użycia, jako motywatora, mechanizmu bonusu dla właściciela punktu za utrzymywanie właściwego poziomu uczestnictwa jego pracowników w szkoleniach.