/Diagnoza_kompetencji_360.html Diagnoza 360 poprzez e-peers

HRM

Diagnoza 360 poprzez e-peers

Diagnoza kompetencji 360 stopni testy sytuacyjne osadzone w kontekście Twojej organizacji
Badanie kompetencji e-peers

Wychodzimy z założenia, że badanie kompetencji pracowników musi odnosić się do otaczającej ich rzeczywistości firmy. Możemy efektywniej określić poziom danej umiejętności, wyobrażając sobie jej zastosowanie w konkretnym kontekście, konkretnej sytuacji zawodowej. Takie sytuacje osadzone w realiach Państwa firmy dają pełniejszy obraz kompetencji, niż abstrakcyjne, ogólnie opisane zachowania.

Prowadząc projekty diagnozy kompetencji 360 stopni, wykorzystujemy metodę „sytuacyjnego badania kompetencji w kontekście wykonywanej pracy”, opracowaną przez naszego partnera, firmę e-peers sp. z o. o.. Narzędzie on-line dostarczane przez e-peers, gwarantuje kompleksową i wygodną obsługę dla Państwa firmy i poszczególnych uczestników badania.

Definiowanie

Projekt diagnozy 360 w organizacji rozpoczynamy od etapu definiowania. W jego ramach:

  • Przygotujemy definicje kompetencji dostosowane do Państwa firmy.
  • Zbudujemy zestaw opisów sytuacji, wykorzystywanych w kwestionariuszu badania
  • Określimy pożądane zachowania w każdej sytuacji i przełożymy je na liczbowy wynik kompetencji

Istnieje również możliwość bezpłatnego skorzystania z ogólnych definicji kompetencji oraz zestawu opisów sytuacji przygotowanych przez e-peers. Dostępne kompetencje (predyspozycje oraz umiejętności) zostały opisane w katalogu .

Prowadzenie badania

Samo badanie prowadzone jest całkowicie on-line, w dedykowanej dla Państwa firmy przestrzeni w narzędziu e-peers. Jego efektem jest rozbudowany raport kompetencyjny. Zobacz przykładowy raport.

Dzięki zastosowaniu kompleksowego narzędzia jakim jest serwis e-peers, ścisłej integracji procesu prowadzenia badania z generowaniem dopasowanych, indywidualnych raportów z diagnozy 360, możemy znacznie ograniczyć koszty przygotowania takiego raportu.

Badanie kompetencyjne nie musi generować dużych kosztów!

 grafiki portalu e-peers

Działania rozwojowe

Po zakończeniu diagnozy 360 rekomendujemy przeprowadzenie dalszych działań rozwojowych z pracownikami, takich jak indywidualne sesje coachingowe lub warsztaty rozwojowe.

Dodatkowo system e-peers, na podstawie wyników badań kompetencyjnych, przygotuje dopasowane rekomendacje działań ułożonych w ścieżki rozwojowe.

Sprawdź jak w zwinny sposób zarządzać kompetencjami swojej organizacji!

Zobacz jak działa narzędzie e-peers

odwiedź e-peerszarejestruj się na e-peersnapisz do nas

"W wyniku szkoleń wypracowaliśmy standardy, dzięki którym, po raz pierwszy, uzyskaliśmy bardzo dobre rezultaty podczas Audytu Kaizen organizowanego w naszej międzynarodowej grupie."

Adam Jankowski
Controller Prokurent Zehnder Group Bolesławiec

"Projekt cechował się dobrym rozeznaniem firmy PROFES® i trenerów w specyfice pracy naszych handlowców. (...) poznane techniki są do zastosowania przez Pracowników "od razu"."

Henryk Pohl
National Sales Manager IREKS PROKOPOWICZ Sp. z o.o.

"Działania szkoleniowo-doradcze PROFES przyczyniły się do wzrostu kompetencji pracowników Dr. Max i usystematyzowania procesu opieki nad Pacjentem dzięki wdrożeniu Dobrych Praktyk."

Ilona Kidawa-Wysocka
Dyrektor Personalny Dr. Max