Choć szkolenia biznesowe cieszą się coraz większą popularnością, wciąż jest to temat, o którym można wiele powiedzieć. Jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ile można zyskać inwestując w szkolenia zarówno dla swoich podwładnych, jak i dla samego siebie. Z jakimi korzyściami wiąże się uczestnictwo w szkoleniach? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

I. Poszerzenie horyzontów

Jest to szczególnie istotne w momencie, w którym specjalizujemy się w danej branży już od wielu lat i działamy według zasad, które ustaliliśmy niemalże na początku ścieżki kariery. Wiele środowisk pracowniczych dynamicznie się rozwija. Musimy wobec tego być elastyczni i otwarci na innowacje. W tym celu, warto skorzystać z oferty szkoleniowej, aby mieć pewność, że nie umknęło nam żadne ciekawe rozwiązanie.

II. Dodatkowa motywacja i wzrost zaangażowania

Prawdziwe szczęście ma ten, kto uczestniczył w szkoleniu prowadzonym przez kogoś inspirującego! Świeże spojrzenie nierzadko motywuje nas do działania i pokazuje nowe możliwości. Skutkuje to nie tylko wzrostem motywacji do pracy i poprawy swoich wyników, ale i przekłada się na wzrost zaangażowania, którego czasem brakuje, zwłaszcza, gdy przez długi czas nic się nie zmienia w naszym życiu – prywatnym i zawodowym.

III. Głód wiedzy

Wprawdzie szkolenie trwa z reguły nie więcej niż 1-2 dni, zatem nic dziwnego, że możemy odczuwać niedosyt związany z ilością przekazanej wiedzy. Dla każdego uczestnika szkolenia powinien być to dobry znak – rozbudzono w nas ciekawość, która w przyszłości może zaowocować nie tylko nabyciem nowych, cennych kompetencji, ale i zachęcić nas do poszukiwań nowatorskich rozwiązań, dzięki którym możemy stać się nieocenieni w swojej branży.

IV. Większa efektywność

Czasem wystarczy kilka wskazówek dotyczących organizacji pracy, abyśmy pracowali szybciej, lepiej i bardziej wydajnie. Nie warto zamykać się na sprawdzone przez nas sposoby, bo choć jesteśmy już przyzwyczajeni do pewnej rutyny, wcale nie musi to oznaczać, że nasz sposób jest jedynym słusznym. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób radzą sobie specjaliści z podobnymi obowiązkami i spróbować dostosować ich metody do naszych indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

V. Wzrost satysfakcji z wykonywanej pracy

Niejedne badania pokazują, że oprócz podwyżki, równie satysfakcjonujący dla pracownika może okazać się udział w szkoleniu. Jest to bowiem, dla niego sygnał, że jego praca jest ważna w kontekście działania całej firmy i warto w niego inwestować. Daje to pracownikowi poczucie, że pracodawca o niego dba i zależy mu na tym, aby pracownik został w firmie, ponieważ może do niej wnieść naprawdę wiele.

Organizacja szkolenia:

Aby pracownicy mogli wycisnąć ze szkolenia jak najwięcej przydatnych informacji, dobrym pomysłem może okazać się zorganizowanie go poza miejscem pracy. Zasadniczą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pracownicy znajdujący się w innym otoczeniu niż to firmowe, będą mieli szansę poczuć się swobodniej i łatwiej będzie im się skupić na treści szkolenia, ponieważ będą znajdować się z dala od jeszcze niewypełnionych zadań.

Żeby w łatwy sposób zarezerwować salę na szkolenie, możesz skorzystać ze Spotello.pl – nowoczesnej platformy służącej do wyszukiwania, porównywania oraz rezerwowania obiektów szkoleniowych w całej Polsce. Kliknij, aby sprawdzić listę obiektów szkoleniowych we Wrocławiu.

Reasumując, dzięki szkoleniom możemy uzyskać dwa typy korzyści:

1. otrzymujemy dostęp do cennych treści merytorycznych, poznajemy rozwiązania, dzięki którym możemy pracować lepiej oraz bardziej efektywnie;

2. zwiększa się nasza motywacja do pracy, ponieważ szkolenie często jest traktowane jako wyróżnienie.

W związku z tym, jeżeli zależy nam na sprawnie funkcjonującej firmie, zorganizowanie szkolenia to pierwszy (a może i najważniejszy) krok w tym kierunku.

Autor artykułu: