Co zyskujesz dzięki szkoleniom?

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 16 maja 2019

Choć szkolenia biznesowe cieszą się coraz większą popularnością, wciąż jest to temat, o którym można wiele powiedzieć. Jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ile można zyskać inwestując w szkolenia zarówno dla swoich podwładnych, jak i dla samego siebie. Z jakimi korzyściami wiąże się uczestnictwo w szkoleniach? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Biblioteka PROFES Jak mówić, by nas słuchano?

Jak mówić, by nas słuchano?

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 06 maja 2019

Julian Treasure, ekspert z zakresu komunikacji i dźwięku, swoje wystąpienie TED Talks zaczął słowami: „Ludzki głos: instrument, którego używa każdy. Jest to najpotężniejszy dźwięk na świecie, jedyny, który może rozpocząć wojnę, lub powiedzieć „Kocham cię”. Jednak wiele osób ma poczucie, że gdy mówią, nikt ich nie słucha. Dlaczego tak jest? Jak możemy mówić z mocą zdolną do zmieniania świata?”[1] Odpowiedzi na zadane przez niego pytania szukamy w 4 inspirujących książkach.

Rozwój menedżerów i przywództwa OKR - idea, sposób pracy i komunikacji dotyczącej celów w organizacji

OKR - idea, sposób pracy i komunikacji dotyczącej celów w organizacji

Artur Olszewski by Artur Olszewski · 26 kwietnia 2019

OKR to akronim pochodzący od Objectives and Key Results. To stosunkowo prosty (w założeniu) proces, porządkujący sferę określania celów i związanej z nimi komunikacji w organizacji. Zanim przyjrzymy się procesowi, zdefiniujmy kluczowe pojęcia.

HR i kultura organizacji Różne podejścia do kwestii rozwoju

Różne podejścia do kwestii rozwoju

Krzysztof Gwozdek by Krzysztof Gwozdek · 16 kwietnia 2019

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jakie jest typowe podejście do rozwoju. Różni ludzie w różnych firmach podchodzą bardzo różnie. Spotykam w swojej pracy tych, dla których rozwój jest absolutnym priorytetem i pracodawca jest tym lepszy, im bardziej ten rozwój wspiera. Znam też takich, którzy przez wiele lat nie uczynili żadnego postępu. O czym więc piszę? O dostrzeganych trendach.

Biblioteka PROFES Myśl, projektuj, przedstawiaj

Myśl, projektuj, przedstawiaj

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 08 kwietnia 2019

Stworzenie merytorycznej i wartościowej koncepcji to jedno, ale do przykucia uwagi odbiorców, by w ogóle zechcieli się z nią zapoznać, potrzebny jest wizualny „efekt wow”. Opracowanie estetycznej prezentacji, zgodnej z CI firmy, w wielu przypadkach okazuje się niewystarczające. Jak zachwycić oko, by dać sobie szansę na zachwycenie głowy?

Rozwój menedżerów i przywództwa Wejście w trzeci wymiar przywództwa - refleksje po pierwszej polskiej edycji Synercube

Wejście w trzeci wymiar przywództwa - refleksje po pierwszej polskiej edycji Synercube

Krzysztof Gwozdek by Krzysztof Gwozdek · 05 kwietnia 2019

Właśnie zakończyliśmy sesję follow-up pierwszego w Polsce LEADERSHIPLAB w oparciu o koncepcję Synercube. Edycja ta miała charakter pilotażowy. Uczestnikami byli menedżerowie wyższego szczebla wybrani z firm współpracujących z PROFES. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, wynikające z implementacji na polski rynek szkoleniowy produktu radykalnie odmiennego od tego, do czego przywykł polski menedżer. Ciekawe zarówno dla uczestników, jak i PROFES.

HR i kultura organizacji E=W*U*S, czyli przepis na efektywność działań rozwojowych

E=W*U*S, czyli przepis na efektywność działań rozwojowych

Maryla Korczyńska by Maryla Korczyńska · 04 kwietnia 2019

W ostatnim okresie kilkukrotnie usłyszałam od Klientów pytanie dotyczące realizowanego projektu rozwoju kompetencji pracowników: „Jaki będę mieć zwrot z inwestycji?” Odpowiadałam przewrotnie: „Jaki Państwo zechcą” albo „To od Państwa zależy”.