Menedżerska praca z sensem

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 24 lipca 2019

Czy wiesz, po co rano wstajesz z łóżka? Czy znasz skalę wpływu, jaki Twoja praca ma na Twoich odbiorców czy Klientów? Czy po całym dniu spędzonym w biurze czujesz dumę i zadowolenie? I wreszcie – czy masz poczucie sensu swojej pracy? Najpewniej znasz odpowiedzi na te pytania. A teraz zastanów się, jak odpowiedzieliby na nie Twoi pracownicy.

Rozwój osobisty Work-life blending zamiast

Work-life blending zamiast "równowagi"

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 15 lipca 2019

Im bardziej zagłębić się w tematykę work-life balance, tym wyraźniej słychać głosy, że koncepcja ta – a raczej jej potoczne i dość dosłowne zrozumienie – nie zdała egzaminu w zderzeniu z rzeczywistością XXI wieku. Jaką mamy alternatywę?

Rozwój menedżerów i przywództwa Jak być inspirującym przywódcą według TED Talks?

Jak być inspirującym przywódcą według TED Talks?

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 18 czerwca 2019

„Sekrety ludzi sukcesu”, „Co sprawia, że osiągnęli sukces?”, „Jaka jest tajemnica sukcesu najbogatszych?” – tego typu hasła, choć sztampowe i powtarzalne, niemal zawsze gwarantują uwagę odbiorców. I choćbyśmy mieli tylko rzucić okiem na artykuł, kieruje nami silna ciekawość, by dowiedzieć się, co tak naprawdę należy robić, aby osiągnąć tyle, ile liderzy biznesu. Szukając odpowiedzi na to pytanie, obejrzeliśmy dla Was 8 najpopularniejszych TED Talks, poświęconych przywództwu. Na ich podstawie wyodrębniliśmy 8 zasad inspirującego przywódcy.

Biblioteka PROFES Jak zmienić podejście do zmiany?

Jak zmienić podejście do zmiany?

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 05 czerwca 2019

„By stać się lepszym, należy się zmieniać. By dość do perfekcji – należy się zmieniać często” – słowa Winstona Churchilla wydają się najlepiej przedstawiać nieuchronność zmian i fakt, że chcąc rozwijać się zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym, unikanie ich jest wręcz niemożliwe. Przyglądamy się więc książkom, których lektura ułatwi przejście przez ten wymagający proces.

Biblioteka PROFES Zanim inni zaczną podążać za Tobą - recenzja

Zanim inni zaczną podążać za Tobą - recenzja "Bądź liderem 2.0."

Katarzyna Nowakowska by Katarzyna Nowakowska · 27 maja 2019

Kiedy John C. Maxwell kończył pisać pierwszą wersję swojej bestsellerowej książki „Bądź liderem!”, był pastorem przewodzącym kongregacji w San Diego. Dwadzieścia pięć lat później – już jako światowy ekspert, wręcz guru przywództwa, zdecydował się uzupełnić ten tytuł o przemyślenia i doświadczenia ostatniego ćwierćwiecza. Jaki jest tego efekt?

HR i kultura organizacji Zrobić swoje i mieć z głowy - czyli kilka słów o postawach pracowniczych

Zrobić swoje i mieć z głowy - czyli kilka słów o postawach pracowniczych

Krzysztof Gwozdek by Krzysztof Gwozdek · 21 maja 2019

Mija trzydzieści lat gospodarki wolnorynkowej w Polsce. W tym czasie nasza rzeczywistość zmieniła się nie do poznania. O aspektach i efektywności tych zmian pisane są książki i toczone debaty. W tym artykule rzucimy okiem na postawy pracownicze.

CX Customer-centric czy customer intelligent? Rożne wymiary orientacji na Klienta

Customer-centric czy customer intelligent? Rożne wymiary orientacji na Klienta

Katarzyna Nowakowska by Katarzyna Nowakowska · 17 maja 2019

To, że projektowanie i zarządzanie doświadczeniem Klienta zyskuje na popularności, nie powinno dziwić nikogo, kto choć w niewielkim stopniu wie, z czym wiąże się myślenie tą kategorią. Proces wdrażania kultury CX w organizację może jednak opierać się na różnych koncepcjach. Jak wygląda firma zorientowana na Klienta?