Czy e-learning ułatwia współpracę?

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 13 września 2016

Jeśli decydujemy się w swojej firmie na e-learning warto przy okazji zastanowić się, czy różne funkcjonalności platformy e-learningowej możemy wykorzystać w innym celu. Faktem jest bowiem, że prócz efektywnego ułożenia procesu szkoleniowego platforma taka może nam pomóc w obsłudze innych procesów.

Rozwój menedżerów i przywództwa Zarządzanie przez cele drogą do motywowania

Zarządzanie przez cele drogą do motywowania

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 15 sierpnia 2016

Jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby zarządzające firmą lub zespołem to: Co zrobić, aby pracownicy byli bardziej zmotywowani? Prawda jest jednak taka, że próba motywowania kogokolwiek do zrobienia czegokolwiek to klasyczny przykład podejścia do problemu od niewłaściwej strony. Zdziwieni? Już wyjaśniamy, co mamy na myśli.

Rozwój menedżerów i przywództwa Wyzwania rynku i innowacyjność organizacji a team coaching

Wyzwania rynku i innowacyjność organizacji a team coaching

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 05 sierpnia 2016

Jak wykorzystać innowacje w zarządzaniu, a jednocześnie rozwijać firmę w kierunku organizmu zbudowanego z efektywnie działających zespołów? Od tego właśnie jest team coaching. O ile większość z nas z grubsza wie, co oznacza i z czym się wiąże coaching, o tyle team coaching nie jest aż tak oczywisty. O jego definicji, roli i korzyściach, które może przynieść firmie przeczytacie w poniższym artykule.

Rozwój osobisty Sukces zbudowany na kompetencjach

Sukces zbudowany na kompetencjach

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 30 lipca 2016

Asertywność, umiejętność współpracy w zespole, kreatywność, odporność na stres – posiadane przez kandydata kompetencje z jednej strony bywają jedynie deklaracją w jego CV, a z drugiej – nierzadko rozmijają się z tym, czego faktycznie szuka pracodawca. Ale skąd mam wiedzieć, na czym zależy rekruterowi i na jakie kompetencje zwróci uwagę? – jeśli właśnie zadajesz sobie to pytanie, odpowiedź na nie znajdziesz w tym artykule.

Rozwój osobisty Skąd bierzemy siły na co dzień, czyli zarządzanie energią w praktyce

Skąd bierzemy siły na co dzień, czyli zarządzanie energią w praktyce

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 25 lipca 2016

Energia to nasz najcenniejszy zasób. Nie czas, energia! Po cóż nam energia? Mówiąc ogólnie – by przekraczać granice naszych ograniczeń, dokonywać zmian. To takie nasze paliwo, które nie tylko powinniśmy dostarczać, ale także dbać, aby nam nie wyciekało. Jak?

Sprzedaż i obsługa Klientów Techniki i doradztwo w sprzedaży

Techniki i doradztwo w sprzedaży

Magdalena Pióro by Magdalena Pióro · 22 lipca 2016

Pozyskiwanie, budowanie długotrwałych relacji i utrzymywanie Klientów to klucz do sukcesu każdej firmy, dlatego tak istotne są skuteczne modele sprzedaży oparte na zweryfikowanych dobrych praktykach, a nie na uniwersalnych, często powielanych technikach sprzedaży. Dlaczego?

HR i kultura organizacji Zarządzanie zasobami ludzkimi i szkolenia HR

Zarządzanie zasobami ludzkimi i szkolenia HR

Maryla Korczyńska by Maryla Korczyńska · 22 lipca 2016

Sukces przedsiębiorstwa zależy przede wszystkim od optymalnego wykorzystania zasobów, jakimi ono dysponuje. Jednym z decydujących zasobów każdej firmy są jej pracownicy, stąd tak ważna jest ocena ich kompetencji oraz właściwa polityka kadrowa. Bez wątpienia, trudno jest zidentyfikować potencjał pracowników bez odpowiednich szkoleń HR. To właśnie one są dziś motorem napędowym wszelkich pozytywnych zmian zachodzących w organizacjach.