Każdy sukces zaczyna się od porażki - recenzja "Czasem się uczysz, a czasem wygrywasz. Dla nastolatków"

Katarzyna Nowakowska by Katarzyna Nowakowska · 17 lipca 2018

Gdyby cofnąć się pamięcią do czasów dzieciństwa i przywołać wszystkie te momenty, w których porażka wzięła górę nad motywacją do działania, zapewne wielu z nas poczułoby żal za zaprzepaszczoną szansą. Strach przed ośmieszeniem, wyolbrzymienie problemu czy negatywne nastawienie i brak wiary w siebie – to tylko trzy z dziesiątek powodów, dla których poddawaliśmy się i rezygnowaliśmy z dalszej pracy nad sobą. Czego nam zabrakło? Świadomości, że porażka to początek pracy nad kolejnym sukcesem.

Rekrutacja i onboarding Nauczeni rekrutacji

Nauczeni rekrutacji

Magdalena Pióro by Magdalena Pióro · 10 lipca 2018

Poszukiwanie nowego pracownika wymaga dużego zaangażowania przyszłego przełożonego nie tylko na etapie samej rekrutacji, ale również w ramach przygotowań do tego procesu. Jakie kompetencje są niezbędne przy prowadzeniu rozmów z kandydatami i czy można nauczyć się efektywnie rekrutować?

Biblioteka PROFES Co czytają skuteczni sprzedawcy?

Co czytają skuteczni sprzedawcy?

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 06 lipca 2018

„Przyczyną niepowodzeń w sprzedaży nie jest zły produkt, lecz zły sprzedawca” – czyje słowa byłyby w tej kwestii bardziej wiarygodne, jeśli nie miliarderki, założycielki kosmetycznego imperium, Estée Lauder? Zainspirowani cytatem kobiety, okrzykniętej przez Time „geniuszem biznesu XX wieku”, sprawdzamy jakie książki powinny znaleźć się na liście lektur obowiązkowych każdego sprzedawcy.

HR i kultura organizacji ABC Kontekstowego Badania Kompetencji

ABC Kontekstowego Badania Kompetencji

Natalia Strzelecka by Natalia Strzelecka · 13 czerwca 2018

Większość, jeśli nie wszyscy, HR-owcy mają już lepsze lub gorsze doświadczenia z dostępnymi na rynku metodami i systemami badania kompetencji. Co nowego wnosi w tym zakresie koncepcja zwinnego zarządzania kompetencjami?

Biblioteka PROFES Sztuka samomotywacji

Sztuka samomotywacji

Redakcja bloga by Redakcja bloga · 08 czerwca 2018

„Najtrudniej postawić pierwszy krok, potem jest już łatwiej” – jak często zdarzyło się Wam słyszeć taką radę? Odpowiedzi na pytanie jak zmobilizować się do wprowadzenia zmiany i efektywnego zarządzania własnym czasem szukamy w 4 motywujących książkach.

Biblioteka PROFES Jak wypłynąć z czerwonego oceanu - recenzja

Jak wypłynąć z czerwonego oceanu - recenzja "Przemian błękitnego oceanu"

Krzysztof Mironowicz by Krzysztof Mironowicz · 04 czerwca 2018

Podczas dyskusji poświęconych możliwościom rozwijania biznesu, często można usłyszeć, że w dzisiejszych czasach istniejące branże tak dalece opanowały świat ludzkich potrzeb, iż zainteresowanie kogokolwiek czymś nowym, graniczy z cudem.  Zwłaszcza jeśli owo zainteresowanie przełożyć się ma na tak zwane „decyzje zakupowe Klientów”. Wolny rynek wydaje się miejscem równie zatłoczonym jak popularne destynacje turystyczne.

Rekrutacja i onboarding Rekrutacja ze wsparciem

Rekrutacja ze wsparciem

Magdalena Pióro by Magdalena Pióro · 25 maja 2018

Jak wynika z raportu International Business Report firmy Grant Thornton, aż 60% średnich i dużych firm ma problem z obsadzeniem danego stanowiska przez właściwe osoby. W jaki sposób zwiększyć szanse na sukces procesów rekrutacyjnych? Wsparciem może okazać się firma szkoleniowo-doradcza, zaznajomiona ze specyfiką pracy organizacji.