Blog PROFES

Od teorii do praktyki, czyli jak sprawić, aby pracownicy chcieli się doskonalić?

Maryla Korczyńska
Ostatnich kilka lat przyniosło wielu firmom dużo możliwości rozwoju kompetencji pracowników przy wsparciu środków unijnych. Oprócz zamkniętych, dedykowanych projektów można było korzystać z wielu szkoleń otwartych. Tak więc, czy to z własnych środków, czy też przy wykorzystaniu środków unijnych, pracownicy mogli wziąć udział w szeregu szkoleń. Tyle że wiedza na nich zdobyta często pozostawała w sferze teorii. Co więc zrobić, aby przełożyła się również na praktykę?

Błędy w obsłudze Klienta, czyli rzecz o standardach sprzedaży

Redakcja bloga
Każdy, kto choć raz był sprzedawcą wie, że standardy sprzedażowe to podstawowe narzędzie utrzymania i podwyższania jakości obsługi, budowania wizerunku firmy, wdrażania nowych pracowników, jak również wsparcie oceny pracy handlowca. Dobry standard jest na wagę złota. A zły?

Siedem przykazań młodego menedżera

Redakcja bloga
Kierowanie ludźmi jest jedną z najtrudniejszych umiejętności. O czym zatem powinien pamiętać świeżo upieczony menedżer, aby skutecznie pełnić swoją rolę? Przedstawiamy 7 przykazań dla młodego (doświadczeniem!) menedżera.

5 zasad skutecznej komunikacji, czyli jak rozmawiać, aby się zrozumieć

Redakcja bloga
Jedną z najważniejszych kompetencji w życiu każdego człowieka, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej, jest umiejętność komunikacji. Komunikujemy się z wieloma osobami i na różne sposoby codziennie – ale czy efektywnie? Poznając 5 zasad dotyczących skutecznej komunikacji dowiesz się, na ile masz opanowaną tę kompetencję.

Prawdy i mity o kobietach w sektorze produkcji

Redakcja bloga
Od kilku lat nasila się w Polsce trend przenikania się ról kobiet i mężczyzn w wielu dziedzinach życia zawodowego. Nie omija on również sektora produkcyjnego. Branżą zatrudniającą najwięcej kobiet – inżynierów jest budownictwo. Na drugim miejscu plasują się ex aequo branża spożywcza oraz motoryzacyjna, zaś na trzecim instalacje sanitarne. Co jest przyczyną tego nasilającego się trendu i jakie są jego skutki?

Profil kompetencyjny czy skamieniałość?

Artur Olszewski
Na zmiennych i burzliwych wodach wolnego rynku, zarządzanie kompetencjami stanowi kluczową część zarządzania firmami, w szczególności zarządzania zasobami ludzkimi. Tymczasem rzeczywistość w wielu firmach jest taka, że raz stworzone profile kompetencyjne funkcjonują w niezmienionej postaci przez wiele lat. Jak spowodować, by nabrały one cech zwinności?

Perfekcjonizm? Nie, dziękuję

Redakcja bloga
Określenie siebie mianem perfekcjonisty dla wielu osób brzmi pozytywnie. W końcu perfekcjonista to ktoś, kto zawsze wszystko robi na czas, na wysokim poziomie i nigdy nie zadowoli się półśrodkami. Mało tego – najprawdopodobniej zapewni Cię jeszcze, że następnym razem wykona swoje zadanie jeszcze lepiej. Czy można więc postrzegać perfekcjonizm jako wadę?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram