O nas

Zespół trenerów i konsultantów

Wdrożenia programów doradczych i szkoleniowych dla naszych Klientów realizujemy w oparciu o wewnętrzny zespół specjalistów i praktyków. Większość z nich to wieloletni współpracownicy PROFES®. Aby trafić do naszego zespołu przeszli wnikliwą, wieloetapową procedurę rekrutacyjną. Każdy z nich legitymuje się – obok doświadczenia trenerskiego – praktycznym doświadczeniem z racji realizowania wcześniej funkcji menedżerskich, handlowych, zarządczych.

Nasi trenerzy oraz konsultanci są objęci permanentnym systemem rozwoju. Wymiana doświadczeń, pomysłów, rozwiązań doradczych i szkoleniowych (z zachowaniem klauzuli poufności względem tajemnic Klientów), szkolenia wewnętrzne, konsultacje scenariuszy, ćwiczeń, case'ów, sesje Train the Trainers to działania, na które zwracamy szczególną uwagę.

W kazdym projekcie realizowanym dla Państwa jest osoba pełniąca funkcję Konsultanta Zarządzającego - gwarantuje ona doradztwo merytoryczne i wysoką jakość zarządzania projektem. Osoby te posiadają wieloletnie doświadczenie w definiowaniu i zarządzaniu projektami. Są odpowiedzialne za współpracę z Klientami w obszarze merytorycznym, organizacyjnym, jednocześnie będąc członkiem zespołu wykonawczego – pracują jako konsultanci / trenerzy w obszarach swoich specjalizacji.

W przypadku konieczności powiększenia zespołu o praktyka rzadkiej specjalności sięgamy do sprawdzonych konsultantów i trenerów zewnętrznych, z którymi przy takich okazjach od wielu lat współpracujemy.


Krzysztof Gwozdek

Krzysztof Gwozdek
Trener i konsultant PROFES®

Krzysztof Gwozdek specjalizuje się w szkoleniach związanych z wszelkimi formami kontaktu z klientami: sprzedaży, obsługi Klienta, profesjonalnej korespondencji biznesowej, windykacji, badaniami satysfakcji klienta. Równoległym obszarem specjalizacji są umiejętności menedżerskie, zwłaszcza związane z motywowaniem, wynagradzaniem i rozwojem pracowników działów handlowych.

Jako trener pracuje od 2002 roku. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał przygotowując programy szkoleń oraz prowadząc szkolenia w szczególności dla pracowników i menedżerów sprzedaży. Obszar zarządzania sprzedażą i obsługą Klienta poznał dogłębnie od strony praktycznej pracując przed rozpoczęciem kariery trenerskiej w drugiej co do wielkości sieci telewizji kablowej w Polsce. Był koordynatorem i osobą odpowiedzialną za projekt wdrożenia standardów obsługi Klienta w sieci biur obsługi Klienta i w serwisach.

Najwcześniejsze doświadczenia handlowe budował samodzielnie prowadząc, a potem kierując sprzedażą w przedsiębiorstwie handlowym. Miał okazję bezpośrednio zetknąć się ze wszystkimi aspektami obsługi Klientów w tym z praktycznym zarządzaniem marketingiem. Z doświadczenia tego korzysta w czasie swoich szkoleń, co pozwala mu na dobre zrozumienie problemów uczestników.
Zanim poświęcił się wyłącznie pracy trenerskiej był wykładowcą uniwersyteckim. Zdobył wtedy obok doświadczenia w nauczaniu, formalne uprawnienia pedagogiczne. Jako praktyk, nie chcąc ograniczać się tylko do zagadnień teoretycznych zaprzestał pracy akademickiej na rzecz szkoleń i konsultacji dla przedsiębiorstw rynkowych.

Krzysztof brał udział w kompleksowym projekcie rozwojowym PROFES® dla SUZUKI Motor Poland. Zanim zaczął współpracę z PROFES® był zaangażowany w projekty dla Stoen, Lotos, PZU, Cetelem, Eurobank, AVK Sp. z o.o., Nice Polska, Krispol.

Kieruje się mottem "Więcej widać, kiedy się patrzy". Jak sam mówi: Warto poświęcać czas na analizę różnych procesów i zdarzeń. Posługiwanie się uproszczeniami, stereotypami albo prostymi wyjaśnieniami dowodzi lenistwa. Odkrywanie złożoności to wielka przygoda.


Maryla Korczyńska

Maria Korczyńska
Coach, trener i konsultant PROFES®

Maria Korczyńska jest konsultantem i trenerem od ponad 15 lat.

Samodzielnie zarządzała merytorycznie dużymi projektami, zarówno doradczymi, jak i doradczo-szkoleniowymi, m.in. dla Fortum, Winkhaus, Skoda Auto Polska.

Jest autorką i realizatorką wielu szkoleń i działań doradczych z zakresu  standaryzacji pracy menedżerów, zarządzania przez cele, motywowania pracowników i oceniania ich pracy, strategii rozwoju firmy, projektowania zmian organizacyjnych, współpracy z problemowymi zespołami, strategii marketingowej firmy, reengineeringu oraz treningu dla zarządów i menedżerów.

Uczestniczyła również w programach naukowo - badawczych realizowanych przez Akademię Ekonomiczną. Jest autorką i współautorką publikacji i referatów m.in. z zakresu organizacji przedsiębiorstwa oraz zarządzania firmą.

Jako konsultant i trener brała udział w projektach PROFES® dla firm takich jak: FORTUM, SkodaAuto Polska, Michelin Polska, Vattenfall Poland AB, Kaufland, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals, TRW Automotive, SCHIEVER POLSKA, Viessmann Technika Grzewcza, Wrigley Polska.

Mówi o sobie: W pracy jestem bardzo uporządkowana, ale prywatnie, dla równowagi, bardzo lubię niezorganizowane, spontaniczne wycieczki. Uwielbiam wyprawy w góry, aby się dotlenić, zobaczyć szersze horyzonty i porządnie się zmęczyć. Moją nową pasją są dalekie podróże - zupełnie odmienne klimaty, ludzie i krajobrazy zapierające dech w piersiach.


Bogna Majeran

Bogna Majeran
Trener PROFES®

Bogna Majeran specjalizuje się w szkoleniach z zakresu umiejętności menedżerskich, zarządzania projektami, sprzedaży i obsługi Klienta, zarządzania sprzedażą, coachingu oraz w obszarze umiejętności osobistych: komunikacja, asertywność, współpraca w zespole i efektywność własna.

Posiada licencję Master of Art of NLP, ukończony staż dla trenerów i kurs w zakresie prowadzenia coachingu "Coaching dla profesjonalistów".

Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując jako koordynator sprzedaży w firmie z branży kosmetycznej. Obsługiwała odbiorców hurtowych i kluczowych Klientów detalicznych. W firmie sprzedaży bezpośredniej stworzyła grupę ok. dwóch tysięcy konsultantów.

Bogna współzarządzała także grupą kilkudziesięciu telemarketerów call center banku.

Jako trener brała udział w projektach PROFES® dla firm takich jak: Ahold Polska, Artman, Avans Polska, BP Polska, Decathlon, Delhi Poland, EFL, Faurecia, GlaxoSmithKline, Gotec Polska, Górnośląskie Zakłady Elektroenergetyczne S.A. (Grupa Vatenfall), ING Bank Śląski S.A., Lukas Bank, Makro, Michelin Polska, TRW Polska, Urząd Miasta Wrocławia, Wrigley Poland, YES Biżuteria.

Mówi o sobie: Nie żałuję niczego, co przydarzyło się w moim życiu. Każde doświadczenie nas wzbogaca.


Krzysztof Mironowicz

Krzysztof Mironowicz
Trener PROFES®

Krzysztof Mironowicz specjalizuje się m.in. w szkoleniach z zakresu komunikacji, zarządzania, budowania zespołu, sprzedaży, obsługi Klienta, budowania wizerunku, public relations i media relations.

Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał przygotowując programy szkoleń oraz prowadząc szkolenia m.in. dla Departamentów Sprzedaży, Obsługi Klienta oraz Managerów HR. Obszar managerski poznał dogłębnie od strony praktycznej, przez kilkanaście lat zarządzając Grupami Producenckimi TVP, a także koordynując prace związane z realizacją wielkoformatowego pomnika w centrum Wrocławia.

Pogłębiał praktyczne umiejętności negocjacyjne i sprzedażowe aktywnie pozyskując sponsorów różnego rodzaju realizacji medialnych oraz społecznych. Wcześniejsze doświadczenia trenerskie, m.in. w takich dyscyplinach jak komunikacja czy sztuka profesjonalnej prezentacji, budował pracując jako redaktor programów telewizyjnych oraz osoba prowadząca audity komunikacyjne w przedsiębiorstwach.

Jako trener brał udział w projektach PROFES® dla firm takich jak: KGHM, Polska Miedź S.A., Poczta Polska, Polski Rejestr Statków, JTT Computer, PPH Gąsior S.A., FPHU Wiśniowski, Isoglas, Sanha Polska, Avans Polska, Elmsteel Polska.

Mówi o sobie: Jestem zapalonym żeglarzem, samodzielnie zbudowałem jacht.
Mówią o nim: Najbardziej podobał mi się podczas szkolenia sam sposób prowadzenia przez trenera, jego profesjonalizm i wiedza.


Paweł Skorupa

Paweł Skorupa
Trener i konsultant PROFES®

Paweł Skorupa specjalizuje się w treningach z zakresu komunikacji, obsługi Klienta, aktywnej sprzedaży i negocjacji.

Przez 9 lat zajmował się budowaniem organizacji handlowych i tworzeniem strategii handlowych na rynku polskim. Zarządzał pracą grup handlowych, kontrolował pracę przedstawicieli handlowych, odpowiadał za realizację strategii rynkowych.

Był odpowiedzialny za współpracę z rynkiem hurtowym i sieciami detalicznymi w Polsce. Jako dyrektor sprzedaży prowadził negocjacje z kluczowymi klientami firm, z którymi był związany. Poza pracą menedżera sprzedaży wdrożył system szkoleń dla pracowników wewnętrznych oraz dla grup handlowych swoich klientów.

Jako trener brał udział w projektach PROFES® dla firm takich jak: SkodaAuto Poland, Europejski Fundusz Leasingowy S.A., BP Polska, WABCO, WAGO-ELWAG, AREA TRADERS, Faurecia.

Ma w sobie charyzmę, która powoduje, że jest dla grupy autorytetem zarówno na sali szkoleniowej jako trener, jak też jako partner - praktyk w rozmowach biznesowych.


Ewa Tarczyńska

Ewa Tarczyńska
Trener PROFES®

Ewa Tarczyńska od 15 lat specjalizuje się w szkoleniach z zakresu doskonalenia umiejętności menedżerskich, osobistych, takich jak  zarządzanie ludźmi, budowanie zespołu, praca z zespołem, współpraca w zespole, coaching, komunikacja, asertywność, motywowanie, rozwiązywania problemów, zarządzanie stresem, zarządzanie zmianą i inne związane z rozwojem osobistym.

Swoje doświadczenie trenerskie zdobywała przygotowując programy szkoleń oraz prowadząc szkolenia dla różnych grup zawodowych m.in. kadry kierowniczej różnego szczebla, przedstawicieli handlowych, pracowników produkcji i usług, nauczycieli, lekarzy. Pracując w roli trenera zrealizowała ponad 1000 dni szkoleniowych, przeszkoliła kilka tysięcy ludzi.

Posiada certyfikat CoachWise Essentials akredytowany przez ICF. Aktualnie uczestniczy w szkoleniach tutorskich.


 Mariusz Dobrzycki

Agnieszka Nowicka
Trener współpracujący z PROFES®

Trener biznesu z ponad 14-letnim doświadczeniem w zakresie przygotowywania i prowadzenia szkoleń (w tym przez 3 lata jako Trener Wewnętrzny w instytucji finansowej). Członek Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania „MATRIK”. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Specjalizuje się w szkoleniach:

  • handlowych (m. in. techniki sprzedaży i negocjacji, obsługa Klienta, rozmowy z trudnym Klientem, pozyskiwanie Klientów, telemarketing, miękka windykacja) 
  • menadżerskich (m. in. kierowanie zespołem, rozmowy oceniające, zarządzanie zmianą, zarządzanie strategiczne, zarządzanie projektami, komunikacja w zespole, komunikacja z partnerami biznesowymi, prowadzenie spotkań i prezentacji, rekrutacja i selekcja pracowników) 
  • PRowych (m. in. komunikacja zewnętrzna, współpraca z mediami) 
  • dotyczących rozwoju kompetencji osobistych (m. in. komunikacja interpersonalna, wystąpienia publiczne, zarządzanie czasem, asertywność, kreatywność).

Posiada certyfikat Project Management Institute „Certified Associate in Project Management” (Metodyka PMBOK®) oraz APMG-International z zarządzania projektami według metodyki PRINCE2®. Poza szkoleniami zajmuje się prowadzeniem projektów z obszaru zarządzania strategicznego w zakresie wypracowywania kierunków rozwoju firm, w tym zarządzania sprzedażą, zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji pracy, budowania wizerunku instytucji, komunikacji wewnętrznej oraz PR. Jako Doradca diagnozuje możliwości i potrzeby firm oraz określa zmiany, niezbędne do podniesienia efektywności i skuteczności ich działania. Koordynuje procesy wdrażania zmian oraz prowadzi sesje coachingowe dla kadry managerskiej. Posiada doświadczenie w doborze pracowników na stanowiska sprzedażowe i kierownicze, w tym kadry zarządzającej, jak również w diagnozowaniu kompetencji pracowników. Realizuje projekty zarówno komercyjne, jak i finansowane ze środków Unii Europejskiej – akredytowany przez PARP trener / doradca w projektach „MMP dostawcą usług dla osób starszych” (2014 r.), „Instrument Szybkiego Reagowania” (2013 r.), „Praca czeka na Ciebie - nowe szanse zawodowe dla kobiet pozostających bez zatrudnienia na Dolnym Śląsku” (2011 r.). 13 lat doświadczenia w sprzedaży i zarządzaniu sprzedażą. 8 lat pracy na stanowiskach kierowniczych. Przez 4 lata zarządzała komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną w ogólnopolskich firmach. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy ze studentami.


Dorota Kwiecińska-Rudowicz

Piotr Pysiak
Trener współpracujący z PROFES®

Konsultant, trener, speaker. Zajmuje się wdrażaniem skutecznego przywództwa, podwyższaniem efektywności sprzedaży, zapewnianiem jakości obsługi Klienta. W pracy wykorzystuje najnowsze badania z dziedziny Behavioral Economics.

Kluczowe doświadczenia doradcze i szkoleniowe:

  • Stworzenie i wdrożenie standardów sprzedaży w ogólnopolskich sieciach bankowości detalicznej 
  • Stworzenie i wdrożenie standardów obsługi pacjenta w ogólnopolskiej sieci klinik 
  • Funkcja Szefa planowania biznesowego Microsoft 
  • Kapitan jachtowy - wykorzystuje rejsy morskie do edukowania menedżerów 
  • Ukończył Microsoft Marketing Academy by Chartered Institute of Marketing

"Firma PROFES® posiada ogromne doświadczenie w realizowaniu projektów szkoleniowych na dużą skalę oraz chętnie dzieli się swoją wiedzą, narzędziami i rozwiązaniami."

Katarzyna Osadkowska
Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Organizacji Agrainvest

"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z PROFES®, bo postawione przez nas cele merytoryczne zostały w pełni zrealizowane."

Scott Brankin
Country Manager Członek Zarządu Bahlsen

"W wyniku szkoleń wypracowaliśmy standardy, dzięki którym, po raz pierwszy, uzyskaliśmy bardzo dobre rezultaty podczas Audytu Kaizen organizowanego w naszej międzynarodowej grupie."

Adam Jankowski
Controller Prokurent Zehnder Group Bolesławiec

"Specjalistów z PROFES® cenimy za ich elastyczność i umiejętność dostosowywania projektu Naszej Akademii do zmian, jakie zachodzą w MPWiK i otaczającym nas środowisku."

Zdzisław Olejczyk
Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny MPWiK Wrocław

"Z przekonaniem możemy rekomendować usługi PROFES® jako firmy doradczej i szkoleniowej realizującej projekty na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym."

Małgorzata Jarocka
National Sales Manager Cargill Poland Sp. z o.o

"Wszystkie szkolenia były oparte o twarde narzędzia, gotowe do bezpośredniego wykorzystania w pracy."

Anna Skupnik
Dyrektor Zarządzający Tabak Polska