Strefa wiedzy

Projekt ABC Management

Agile Based Competency Management

Agile Based CompetencyPartnerstwo składające się z organizacji: PROFES, e-peers, Hominem Challenge i MERIG podjęło się realizacji innowacyjnego projektu, pt. Agile Based Competency Management.

Celem projektu jest stworzenie, opisanie oraz sprawdzenie metody badania kompetencji MCAWC (Method of Competency Assessment in Work Contexts). Metoda oparta jest o kejsy opisujące sytuacje uwzględniające specyfikę wykonywanej pracy, a następnie o pigułki wiedzy dostarczające niezbędnej informacji i umiejętności w odpowiedzi na daną sytuację zawodową. Są to rozwiązania innowacyjne zarówno w sektorze kształcenia i szkoleń zawodowych, jak i w odniesieniu do planowanych grup docelowych projektu.

Istotą rezultatów projektu jest możliwość zaimplementowania metody badania kompetencji do programów edukacyjnych oraz ścieżek rozwoju kompetencji w organizacjach. Metoda umożliwi osiąganie celów w karierze zawodowej dzięki dopasowaniu i ocenie pożądanych kompetencji. Jednocześnie proponuje proces rozwoju tych kompetencji w dokładne takim kontekście (sytuacji zawodowej / stanowisku i branży), jakiego potrzebuje uczestnik. Razem stanowi to innowacyjne podejście w zarządzaniu kompetencjami.

Zespół projektu ABC Management od miesięcy pracuje nad rezultatami. Do tej pory powstało ponad 1000 kejsów sytuacyjnych, z którymi możemy się spotkać w każdej organizacji.

Poniżej prezentujemy fragmenty wspomnianych animacji oraz demo samego badania kompetencji, które również weszło w etap produkcji.

Zachęcamy do szukania informacji o projekcie oraz jego postępach! Już wkrótce wszystkie rezultaty projektu będziecie mogli Państwo zobaczyć na Międzynarodowej Konferencji ABC Management- informacje wkrótce!

strona www projektu

 

"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z PROFES®, bo postawione przez nas cele merytoryczne zostały w pełni zrealizowane."

Scott Brankin
Country Manager Członek Zarządu Bahlsen

"Specjalistów z PROFES® cenimy za ich elastyczność i umiejętność dostosowywania projektu Naszej Akademii do zmian, jakie zachodzą w MPWiK i otaczającym nas środowisku."

Zdzisław Olejczyk
Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny MPWiK Wrocław

"Wszystkie szkolenia były oparte o twarde narzędzia, gotowe do bezpośredniego wykorzystania w pracy."

Anna Skupnik
Dyrektor Zarządzający Tabak Polska

"Firma PROFES® posiada ogromne doświadczenie w realizowaniu projektów szkoleniowych na dużą skalę oraz chętnie dzieli się swoją wiedzą, narzędziami i rozwiązaniami."

Katarzyna Osadkowska
Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Organizacji Agrainvest

"Z przekonaniem możemy rekomendować usługi PROFES® jako firmy doradczej i szkoleniowej realizującej projekty na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym."

Małgorzata Jarocka
National Sales Manager Cargill Poland Sp. z o.o

"W wyniku szkoleń wypracowaliśmy standardy, dzięki którym, po raz pierwszy, uzyskaliśmy bardzo dobre rezultaty podczas Audytu Kaizen organizowanego w naszej międzynarodowej grupie."

Adam Jankowski
Controller Prokurent Zehnder Group Bolesławiec